Przejdź do głównej zawartości

Płyty z kamienia naturalnego

Płyty z kamienia naturalnego między tradycją a trendem

Płyty z kamienia naturalnego różnią się od zwykłych płyt i płytek do użytku wewnątrz i na zewnątrz. Podczas gdy płyty z kamienia naturalnego są wydobywane z jednego kawałka w kamieniołomach, inne płyty są często wytwarzane w procesach przemysłowych. Płyty lane są tańsze, nie dorównują urodą i ekskluzywnością płytom z kamienia naturalnego. Efekt specjalny jest znany i lubiany od pokoleń. Niezależnie od tego, czy chodzi o dachy łupkowe, płyty chodnikowe, czy jako dachówki do wnętrz, szlachetne elementy naturalne cieszą się obecnie szczególnym zapotrzebowaniem. Natura staje się coraz bardziej trendem.

Stosowanie płyt z kamienia naturalnego

Płyty z kamienia naturalnego są używane na zewnątrz i wewnątrz. W zależności od zastosowania stosuje się różne rodzaje kamienia, aby były odpowiednie dla danego obszaru. Płytki ogrodowe muszą wytrzymać działanie natury jeszcze intensywniej niż płytki wewnętrzne. Istnieją również różnice w projekcie.

Naturstein, Fliesen


Płyty z kamienia naturalnego we wnętrzu

Czy to w łazience, kuchni czy salonie, płyty z kamienia naturalnego są popularnym trendem w aranżacji wnętrz dzięki połączeniu ze szklanymi powierzchniami i szklanymi płytkami. Niezależnie od tego, czy jest to blat roboczy, który zamyka umywalkę, czy jako płytki w strefie mokrej, a także w salonie, materiał wnosi naturę do twoich własnych czterech ścian, czy to na ścianach, czy na podłodze. Projekt, czy to minimalistyczny, czy z kolorowymi niuansami innych materiałów, wygląda tradycyjnie i wysokiej jakości. Dostępne w handlu płytki nie nadążają za swoim efektem. W porównaniu wydają się nudne i pozbawione wyobraźni. Wewnątrz jest wiele możliwości. Płyty z kamienia naturalnego sprawdzają się najlepiej, gdy można je znaleźć w różnych elementach wystroju w kilku pomieszczeniach. Płyty z kamienia naturalnego w łazience i kuchni nadają Twoim własnym czterem ścianom wyjątkowy wygląd. Użytkowanie wnętrz sięga starożytności, kiedy płyty z kamienia naturalnego były zarezerwowane dla szlachty i innych wyższych klas. Ze względu na obecne odwrócenie trendu, użycie jest dostępne jako opcja dla wszystkich.

Płyty z kamienia naturalnego na zewnątrz

Na zewnątrz płyty z kamienia naturalnego można spotkać na fontannach, oczkach wodnych, na tarasie czy jako płytki ogrodowe. Ogród wygląda jeszcze bardziej naturalnie dzięki naturalnie ukształtowanym płytkom ogrodowym. Nie ma znaczenia, czy ogród zbliżony do naturalnego, który w niektórych miejscach jest specjalnie pozostawiony samym sobie, czy też starannie utrzymany ogród angielski wyposażony w płytki ogrodowe, nie ma znaczenia. Efekt osiąga się we wszystkich ogrodach. Do stosowania jako płytki ogrodowe, należy wybrać określone rodzaje kamienia, aby wytrzymać wpływ środowiska.

Naturstein, Fliesen

Zalety w skrócie

Płyty z kamienia naturalnego oferują opcje projektowe, które nie są możliwe w przypadku płyt lub płytek kamiennych produkowanych przemysłowo. Ze względu na wiele różnych rodzajów kamienia można łączyć różne kolory. Różne wzory wynikają z rodzaju obróbki. Na przykład podczas ciosania kamienia naturalnego krawędzie i rogi kamieni są bardzo jednolite i proste. Natomiast łupany kamień naturalny składa się jak mozaika. Powierzchnie wydają się bardziej nieregularne, a jednocześnie bardzo eleganckie i efektowne. Oprócz różnych możliwych kombinacji, monochromatyczny minimalizm oferuje również bardzo fajne rozwiązanie. Nie bez powodu dyskretny wygląd naturalnego kamienia i szkła jest zawsze mile widzianym elementem wyposażenia. Natura jest tak zróżnicowana, jak różne pomysły w dziedzinie wyposażenia wnętrz i na zewnątrz z płyt z kamienia naturalnego. Skorzystaj z kombinacji od purystycznych po uderzająco kolorowe. Przed użyciem paneli do użytku wewnątrz lub na zewnątrz zalecamy zasięgnięcie porady specjalisty dotyczącej materiału.