Przejdź do głównej zawartości
Kupuj online w: AT | IT | CH | FR | DE | UK | CZ | SE | DK | BE | NL | IE | ES | PL | PT | FI | GR | RO | NO | HU | BG | HR | LU

Higiena płytek kuchennych w cenie

Wybierając okładziny ścienne i podłogowe w kuchni, musisz wziąć pod uwagę, jak często są one używane w kuchni. Pożądana jest nie tylko estetyka, ale także praktyczne zastosowanie podłogi. W środowisku, w którym szybko się zamoczy i brudzi, powierzchnia powinna być w stanie odpowiednio nadążyć. Płytki kuchenne to idealna opcja.


Kafelki występują w kilku wariantach, dzięki czemu nie ma znaczenia, które kafelki są używane gdzie . W kuchni płytki kuchenne chronią nie tylko podłogę w postaci płytek podłogowych, ale także ścianę w postaci lustra kafelkowego przed zachlapaniem wodą i tłuszczem. Płytki kuchenne powinny zatem być odporne na wodę i plamy, zwłaszcza plamy z oleju. W związku z tym płytki te powinny być łatwe w czyszczeniu – płytki na ścianie często nawet częściej niż płytki podłogowe. Niemniej jednak płytki kuchenne nie są używane tak intensywnie, jak na przykład płytki używane na zewnątrz. Dlatego w kuchni zwykle stosuje się płytki szkliwione , których powierzchnia jest niewrażliwa na plamy olejowe i tłuste zabrudzenia. Nawet zaschnięte resztki nie stanowią problemu dla glazurowanych płytek kuchennych.Płytki podłogowe zwykle potrzebują tylko wody i ewentualnie odrobiny płynu do mycia naczyń, aby uzyskać wysoki połysk.

BodenPodłoga, ściana, płytki, kuchnia, lustro kuchenne, Metro, Newyork, Styl, projekt


Płytki szkliwione są podzielone na pięć klas w zależności od obciążenia, na jakie są narażone.

Pierwsza klasa obejmuje na przykład płytki, które powinny być instalowane raczej jako okładziny ścienne . Jako płytki podłogowe jednak tylko w pomieszczeniach, w których ludzie chodzą tylko boso, np. w łazience. Piąta klasa ponownie obejmuje płytki, które są używane, gdy płytki, zwykle płytki podłogowe, są poddawane bardzo dużym ekstremalnym obciążeniom. Obejmuje to pomieszczenia, w których wiele osób codziennie chodzi po płytkach podłogowych, takie jak restauracje, oraz pomieszczenia, w których płytki podłogowe są bardzo obciążone, takie jak garaż. Płytki kuchenne, nie tylko podłogowe, ale także ścienne, należą nawet do przedostatniej klasy. Z tego powodu należy zadbać o staranny dobór nie tylko płytek podłogowych, ale także ogólnie płytek kuchennych. Oprócz prawidłowych płytek kuchennych, zaleca się stosowanie antypoślizgowych płytek podłogowych.

Higiena w zestawie

Płytki kuchenne nie tylko zachwycają atrakcyjnym wyglądem i indywidualnym zastosowaniem, ale są również łatwe w utrzymaniu czystości i zapewniają niezbędną higienę w strefie kuchennej. Płytki podłogowe są wytrzymałe, ponieważ tłuszcz, woda, spadające resztki jedzenia i rozlane płyny nie mogą spowodować żadnych szkód. Codzienne wycieranie w żaden sposób nie niszczy uszczelnionej powierzchni płytek kuchennych.

Oprócz płytek szkliwionych stosuje się również płytki nieszkliwione, głównie jako płytki podłogowe.

Ich powierzchni nieszkliwionych nie można łatwo ulega uszkodzeniu, dlatego ten rodzaj płytek podłogowych doskonale nadaje się na tereny zewnętrzne. Chociaż są uważane za solidne, należy zachować ostrożność z tymi płytkami jako płytkami kuchennymi. Mianowicie, nie znoszą dobrze plam z oleju i tłuszczu. Jeśli nadal upierasz się przy tych płytkach jako płytkach kuchennych, powinieneś użyć impregnatu, aby odpowiednio zabezpieczyć płytki kuchenne. Jako płytki kuchenne są zwykle ponownie preferowane jako płytki podłogowe.

Płytki metra


Przy wyborze płytek kuchennych ważne jest nie tylko praktyczne zastosowanie.

Wygląd wszystkich płytek kuchennych, zarówno ściennych, jak i podłogowych, dodaje ogólnej atmosfery kuchni. Prawidłowe kafelki kuchenne mogą sprawić, że kuchnia będzie wydawała się większa, a nawet lżejsza. Lustro kafelkowe nie zajmuje dużo miejsca w kuchni, ale może sprawić, że kuchnia stanie się prawdziwym dziełem sztuki. Czasy nudnych białych płytek jako lustra kafelkowego to już przeszłość. Mozaika jako lustro z płytek to jeden ze sposobów, aby kuchnia była wyjątkowa i nowoczesna. A płytki podłogowe nie muszą pasować do koloru płytek na ścianie, jak się często uważa. Dzięki kolorowej mozaice płytki podłogowe mogą zapewnić niezbędny „spokój” w pomieszczeniu. Różne płytki kuchenne połączone w jednej kuchni ożywiają kuchnię.

Płytki mozaikowe i ich zastosowania

Płytki mozaikowe nie nadają się tak dobrze do aranżacji miejsc pracy, ponieważ brud nie jest tak łatwy do usunięcia, jak w przypadku większych płytek ze względu na stosunkowo dużą powierzchnię styku. O ile fugi nie są specjalnie uszczelnione, wówczas mozaiki można stosować również w obszarach roboczych. Mozaiki sprawdzają się jako płytki ścienne, podłogowe, ale także jako element przyciągający wzrok w łazienkach oraz jako okładzina cokołów schodowych. Mozaiki można przykleić indywidualnie i puścić wodze fantazji podczas projektowania przestrzeni życiowej. Mozaiki można kleić jako kompozyt, ale także w połączeniu z płytkami ściennymi i podłogowymi. Płytki kuchenne mają nie tylko bardzo długą tradycję, ale także są bardzo modne. Płytki kuchenne mogą być używane jako płytki podłogowe, ścienne lub mozaikowe we wszystkich obszarach.

, ściana, płytki, kuchnia, lustro kuchenne, metro, Nowe York, Styl, projekt


Indywidualne płytki kuchenne

Płytki ścienne i podłogowe mogą być stosowane pojedynczo jako płytki kuchenne. Mogą oferować jednolity wygląd, a tym samym wysuwać meble na pierwszy plan, lub mogą być wyposażone w wzory jako prawdziwe dzieła sztuki, wywierając trwałe wrażenie na widzu. W zależności od rodzaju płytek można ich używać jako płytek ściennych lub płytek podłogowych. Ze względu na ogólną niewrażliwość na wodę i wilgoć płytki są nie tylko bardzo poszukiwane jako płytki kuchenne, ale są również wykorzystywane do luksusowego projektowania łazienek. Ponieważ płytki można łatwo przycinać i dostosowywać w zależności od potrzeb, przyklejanie płytek kuchennych w obszarze gniazd, przyłączy i rur wodnych nie wymaga dużego wysiłku. Raz ułożone i sklejone płytki kuchenne, podłogowe, ścienne i mozaikowe będą sprawiać Ci wiele przyjemności przez dziesięciolecia. Historyczne znaleziska pokazują, że płytki kuchenne, podłogowe, ścienne i mozaikowe mogą być doskonale zachowane nawet po wiekach.

podłoga, ściana, płytki, kuchnia, lustro kuchenne, metro, Nowe York, Styl, projekt


Płytki kuchenne są całkowicie wolne od szkodliwych substancji

Ze względu na przeszkloną powierzchnię płytki są całkowicie bezpieczne dla żywności. Dzięki temu idealnie nadają się do zastosowania w kuchniach, jadalniach, łazienkach i strefach wellness. W przeciwieństwie do niektórych innych żywych materiałów nie zawierają żadnych zanieczyszczeń ani toksyn, które mogą przedostać się do organizmu poprzez bezpośredni kontakt z ciałem. Dlatego tak dużą popularnością wśród alergików i rodziców z małymi dziećmi cieszą się płytki kuchenne, podłogowe, ścienne i mozaika. Możesz łatwo wyczyścić swoje płytki i mieć pewność, że Twoje płytki nie będą emitować szkodliwych oparów. Płytki kuchenne w połączeniu z ogrzewaniem pośrednim. Ze względu na swoją odporność na ciepło, płytki kuchenne, podłogowe, ścienne i mozaikowe nadają się również do pomieszczeń mieszkalnych ogrzewanych ogrzewaniem podłogowym lub ściennym. Jeśli chcesz hartować pomieszczenia mieszkalne za pomocą tych technik grzewczych, zwróć uwagę na odpowiednie uwagi przy zakupie wybranych płytek kuchennych, podłogowych, ściennych i mozaikowych.

Inwestycja, która się opłaca

Kupowanie płytek kuchennych, podłogowych, ściennych i mozaiki zawsze się opłaca. Płytki będą ozdobą Twojego mieszkania przez wiele lat, nie wykazując żadnych oznak starzenia. Jednak w przypadku pęknięcia płytki można ją szybko wymienić. Więc nie kupuj tylko potrzebnej liczby płytek, zawsze kupuj kilka płytek zastępczych.