Przejdź do głównej zawartości

Płytki podłogowe do kuchni, łazienki i przedpokoju

Czy potrzebujesz nowych płytek podłogowych?

W takim razie trafiłeś we właściwe miejsce. Tutaj znajdziesz duży wybór płytek i gresu porcelanowego. Rozejrzyj się i zdecyduj dopiero wtedy, gdy wszystko zobaczysz.

Płytka podłogowa Płytki do łazienki
Obecnie modne jest, aby płytki podłogowe z gresu porcelanowego w łazienkach miały ciemne podłogi, a czasem ciemne ściany. Brązowe lub czarne odcienie mają tę zaletę, że lekkie zabrudzenia często nie są widoczne. W przypadku płytek podłogowych białych i gresu porcelanowego optycznie trzeba je czyścić znacznie częściej, aby była czysta i wyglądała. Ale przyjemne dla oka są również opalizujące płytki i płytki podłogowe z gresu porcelanowego. Na przykład w kolorach niebieskim, zielonym lub brązowym; ponieważ kolory rozmywają się tutaj, kafelki i wygląd pomieszczenia są przyjemnie rozluźnione.

Płytki w kuchni i przedpokoju

Płytki podłogowe gresowe w kuchni i przedpokoju należy dobierać tak, aby były co najmniej lekko chropowate, aby nie ślizgały się na lekko wilgotnych podłogach. Jeśli chodzi o kolorystykę płytek podłogowych z gresu porcelanowego polecamy taką tonację, która nie ujawnia bezpośrednio niewielkich zabrudzeń. Może lubisz czerwony, brązowy lub pomarańczowy? Płytki podłogowe z gresu porcelanowego mają wiele różnych wzorów lub gradientów kolorów, które mogą wspaniale odwrócić uwagę od wilgotnych śladów. Cenne płytkiOczywiście płytki w tym samym kolorze można również układać na ścianie, na przykład do połowy wysokości ściany. Jeśli do przedpokoju i kuchni dobierzemy płytki podłogowe i płytki z gresu porcelanowego w tych samych kolorach, w większości przypadków powierzchnie wydają się bardziej przestronne. Jeśli nie masz pewności, czy płytki z gresu porcelanowego lub płytki podłogowe będą pasować do tapety lub mebli, pobierz próbkę i trzymaj ją w miejscu, w którym możesz dokładnie sprawdzić, czy kolor jest dla Ciebie odpowiedni.

Czyszczenie uwagi

Upewnij się, że gres porcelanowy i płytki podłogowe nie są czyszczone kwaśnymi środkami czyszczącymi. Mogłyby one zaatakować płytki i płytki podłogowe wykonane z gresu porcelanowego i je zniszczyć. Używaj wyłącznie środków czyszczących, które są łatwo dostępne dla płytek i płytek podłogowych wykonanych z gresu porcelanowego. Wystarczy przeczytać informacje na etykiecie detergentu.

Dzięki swojemu wzornictwu płytki podłogowe tworzą piękną atmosferę.

Nasze wysokiej jakości płytki podłogowe są łatwe w utrzymaniu czystości. Dodatkowo płytki podłogowe są mrozoodporne i mają niską ścieralność. Jako wykładzina podłogowa w łazience, kuchni lub salonie nasze płytki podłogowe doskonale sprawdzają się w różnych wariantach, takich jak glazurowane, nieszkliwione, polerowane lub jako płytki o wyglądzie drewna. W Mosafil możesz również zamówić próbki płytek, które chętnie prześlemy pocztą. Możesz więc zbadać płytki podłogowe na miejscu we własnych pokojach i przy istniejących warunkach oświetleniowych.

Pewność stopy

Nasze płytki podłogowe dla sektora komercyjnego mają specjalną strukturę powierzchni, na przykład glazurowane płytki podłogowe o chropowatej powierzchni zapewniającej dobrą przyczepność lub nieszkliwione płytki podłogowe o lekko profilowanych powierzchniach. Należy zadbać o to, aby płytki podłogowe były pewne, co dokładnie odpowiada przepisom stowarzyszeń ubezpieczeniowych pracodawców lub dyrektywom UE. Nic więc dziwnego, że płytki podłogowe układają prawie wyłącznie wyszkolone firmy mistrzowskie. Jako użytkownik prywatny w zasadzie każdy może zintegrować płytki podłogowe z własnymi czterema ścianami. Istnieje jednak duże ryzyko użycia płytek podłogowych z optycznego punktu widzenia, zamiast zwracania uwagi na antypoślizgowość i pewność stąpania.

Nasza wskazówka:

Płytki do salonu Dlatego zdecydowanie odradzamy stosowanie klasycznych płytek ściennych jako płytek podłogowych na przykład do przedpokoju lub podłogi w łazience. Ryzyko poślizgnięcia się jest tutaj po prostu zbyt duże!

Antypoślizgowość

Dla majsterkowiczów zalecamy układanie płytek podłogowych zgodnie z grupami oceny określonymi dla sektora komercyjnego do łazienek, piwnic, basenów lub ogrodów. Istnieją trzy grupy oceny płytek podłogowych do pomieszczeń mokrych. Prawie wszystkie płytki podłogowe na rynku niemieckim zostały przetestowane pod kątem antypoślizgowości. Na przykład przebieralnie lub strefy saun o bardzo małej wilgotności są przypisywane do grupy oceny A. Grupa oceny B dotyczy płytek podłogowych na bardzo wilgotne spacery boso i baseny. Wszystkie wodonośne płytki podłogowe, takie jak schody wodne, należą do grupy oceny C.