Przejdź do głównej zawartości

Przejście podłogowe o profilu T

Jeśli w nowej łazience trzeba wyłożyć płytki, szczególnie ważny jest jeden element – profil płytek. Profil płytek zapewnia czyste i perfekcyjne wykończenie podczas układania płytek. Przejście podłogi występuje zawsze, gdy stykają się płytki i dywan. Aby nie było ryzyka potknięcia się przy przejściu podłogi, należy znaleźć idealny profil płytek, który optymalnie łączy oba materiały.

Znajdź odpowiednie przejście podłogowe

Profil podłogowy to dobry sposób na porównanie ze sobą najróżniejszych materiałów pokryciowych, takich jak parkiet, dywan czy laminat. Z drugiej strony profil podłogowy może być również używany do łączenia ze sobą szerokiej gamy płytek. Profil do płytek jest idealny do układania płytek o różnych wzorach układania. W zależności od charakteru posadzki można zastosować profil T wykonany z aluminium lub profil do płytek ze stali nierdzewnej.

Zalety profili dachówek

Profile do płytek mają tę zaletę, że można je stosować nie tylko na powierzchni podłogi. Mogą być również używane do pola ściennego lub schodowego. Służy nie tylko jako praktyczny pomocnik, ale również płytka lub profil podłogowy są szczególnie przydatne jako dekoracja. Szyny są dostępne w szerokiej gamie materiałów. Aby dobrać dokładnie dopasowany kształt, dostępne są gustowne profile ze stali nierdzewnej lub wysokiej jakości aluminiowy profil T. Profile dostępne są spłaszczone lub zakrzywione. Dużą zaletą jest to, że do każdego stylu można znaleźć odpowiednią płytkę lub profil podłogowy. W strefie kuchennej misternie zaprojektowany profil jest dobrą alternatywą dla prostej, białej fugi silikonowej.

Profil podłogowy należy ułożyć bezpośrednio za płytkami

Podczas układania płytek profil podłogowy jest mocowany bezpośrednio pod odpowiednim materiałem pokrywającym. Do tego nie jest potrzebne klejenie. Jeśli różne płytki lub parkiety mają różne wysokości, przejście między podłogą można wykonać za pomocą profilu T. Przy odpowiednim profilu podłogowym możliwe jest również bezproblemowe łączenie laminatu z płytkami. Profil glebowy tworzy proste i zgrabne połączenie. Umożliwia to prostą powierzchnię podłogi, mimo że na podłogę zastosowano różne materiały.

Przejście podłogowe mogą być również układane przez laików

W przeszłości taki proces był możliwy tylko przez sklejenie lub użycie pionowych szyn do dywanów. W dzisiejszych czasach można stworzyć przejście podłogowe, które zapewnia maksymalne bezpieczeństwo w kuchniach, korytarzach lub pomieszczeniach mieszkalnych. Zwłaszcza osoby starsze lub dzieci mogą potknąć się o nierówne przejście i zranić się. Aby uniknąć takich wypadków, ważne jest zapewnienie dobrego przejścia podłogi podczas układania płytek, parkietu lub laminatu. Nie trzeba do tego zatrudniać specjalisty. Przy odrobinie umiejętności profile T można również szybko i łatwo zainstalować samodzielnie po ułożeniu podłogi. To może zaoszczędzić sporo pieniędzy.