Przejdź do głównej zawartości
Płytki z kamienia naturalnego i inne produkty z kamienia naturalnego to wspaniałe, naturalne i trwałe materiały o pięknym wyglądzie i niepowtarzalnym wyglądzie estetycznym. Płyty z kamienia naturalnego można układać w ogrodzie, ale można je również atrakcyjnie ułożyć w pomieszczeniach. Kamienie naturalne mogą być odpowiednie jako blaty robocze, jako okładziny podłóg, schodów czy parapetów. Mur lub cokoły można licować, a mozaikę układać płytkami z kamienia naturalnego.

Jeden z najstarszych materiałów budowlanych w historii

Starożytni Egipcjanie, Grecy i wreszcie Rzymianie pokazali, jak kamień naturalny może być używany na różne sposoby. Świątynie, pałace, pomniki i domy, z których niektóre mają kilka tysięcy lat, a ich bogate mozaiki, kolumny, kapitele i dekoracje z tamtych epok przetrwały częściowo do dziś i nadal nas zadziwiają. Kamienie stworzone przez naturę przez miliony lat należą do najstarszych znanych ludzkości materiałów budowlanych i użytecznych. Prawdopodobnie nie ma bardziej trwałego materiału naturalnego niż kamień. Oczywiście istnieją również duże różnice w kamieniach pod względem wieku, gęstości, wielkości ziarna, wytrzymałości i wreszcie wyglądu. Kamienie to własny świat, który może zrozumieć tylko mineralog lub kamieniarz.

Ekologicznie doskonały materiał

Kamień naturalny powinien również pozostać preferowanym materiałem z ekologicznego punktu widzenia, ponieważ do jego wydobycia zużywa się znacznie mniej energii niż do wyprodukowanych materiałów budowlanych. Kamienie są również bezproblemowe pod względem utylizacji. Mogą być używane wielokrotnie i zwykle nie zawierają szkodliwych substancji. Kamień nie wymaga dużej pielęgnacji, ale kamienne podłogi i płytki ścienne z kamienia wymagają pielęgnacji. Sposób, w jaki należy to zrobić, zależy od rodzaju kamienia oraz warunków i warunków pogodowych, na które kamień jest narażony. Kamienne powierzchnie działają uspokajająco na oczy i duszę. Płytki kamienne można również układać na różne sposoby, np. w wiązaniu rzymskim, które w szczególny sposób podkreśla poszczególne słoje płytek.

Kamień naturalny: elegancki, ponadczasowy i trwały

Płytki z kamienia naturalnego i kamienie naturalne są dostępne w szerokiej gamie kolorów i struktur powierzchni. Płytki kamienne mogą być nieprzezroczyste i półprzezroczyste. Płytki z kamienia naturalnego oferowane są również we wzorach. Przy układaniu płytek kamiennych bez wzoru należy zawsze brać pod uwagę słoje, aby stworzyć harmonijny ogólny obraz. Jeśli planujesz układanie, warto kupić skompilowane i wstępnie posortowane pakiety. Oczywiście, zgodnie z przemyślaną koncepcją, można również układać ze sobą bardzo różne płytki kamienne, tworząc całkowicie niepowtarzalne ściany i podłogi. Preferowanymi rodzajami skał do płytek kamiennych są marmur, granit, bazalt, trawertyn i łupek.

Płytki kamienne wewnętrzne i zewnętrzne

Atrakcyjne, wysokiej jakości płytki z kamienia naturalnego doskonale prezentują się zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz. Płytki kamienne oferowane są nie tylko w różnych kolorach i usłojeniach, ale także w różnych rozmiarach. Na przykład płytki ceglane i samoprzylepne okładziny ścienne są bardzo odpowiednie do płytek ściennych i listew przypodłogowych.