Przejdź do głównej zawartości

Mozaika marmurowa jako oaza dobrego samopoczucia


Płytki marmurowe mozaiki z kamienia naturalnego

Marmur jako produkt naturalny inspiruje: pozyskiwane na całym świecie centra kamienia naturalnego przetwarzają ten kamień naturalny, który często ma kilka milionów lat, na półprodukty lub produkty gotowe, ujawniając w ten sposób jego niepowtarzalny charakter pod względem koloru i struktury. Płytki mozaikowe, płytki z kamienia naturalnego i mozaiki marmurowe przeżywają obecnie swój renesans jako wykwintne meble do wnętrz i na zewnątrz - międzynarodowy trend o ugruntowanej tradycji, który fascynuje coraz więcej prywatnych miłośników, oprócz architektów i entuzjastów sztuki. W Mosafil znajdziesz również próbki, dzięki którym możesz wypróbować marmurowe mozaiki na miejscu we własnych pokojach i przy istniejących warunkach oświetleniowych.


Tradycyjna mozaika marmurowa

Łazienka jako oaza dobrego samopoczucia na nowo odkrywa marmurową mozaikę przypominającą starożytne rytuały kąpielowe - i opiera się nie tylko na bogactwie arabskiej sztuki wytwórczej i kulturowych tradycjach Włoch i Grecji, które mają tysiące lat. Mozaika marmurowa (łac. Musaicum) prezentuje się jako motyw dekoracyjny ułożony z różnokolorowych kamieni. Najstarsze mozaiki pochodzą z Mezopotamii, obszaru dzisiejszego Iraku, z okresu od 3000 do 2500 p.n.e. - Techniki, które stamtąd trafiły do wielu innych kultur. Z drugiej strony Grecja odkryła dla siebie nowe techniki wielobarwnych mozaik marmurowych, aby bardzo szybko tworzyć mozaiki podłogowe, mozaiki ścienne i kolumny. W Cesarstwie Rzymskim dekoracje podłóg i ścian za pomocą mozaiki były zarezerwowane dla zamożnych obywateli, aż po pokoje zbudowane w całości z mozaiki. Słynne mozaiki? Mozaika Aleksandra w Pompejach, która przedstawia bitwę pod Issus, czy mozaiki kościelne w Rawennie we Włoszech. Liczne starożytne miejsca, od Antiochii (Turcja) przez Liban po Dougga w Tunezji imponują bogactwem mozaiki.

Niezliczone obszary zastosowań ...

Rzymskie wille, antyczne pałace – nie do pomyślenia bez naturalnych niuansów kolorystycznych szlachetnych płytek mozaikowych, które jako indywidualne elementy wystroju charakteryzują kulturalną atmosferę. Czy jako mozaika ścienna, wykładzina podłogowa, w salonie, kuchni czy łazience: możliwości zastosowania tych płytek z kamienia naturalnego są różnorodne. Połącz np. wielkoformatowe mozaiki w łazience z efektownym wyglądem, ponieważ płytki z kamienia naturalnego w szczególności kształtują poczucie przestrzeni poprzez estetykę obszernych elementów wystroju. Czy jesteś znudzony istniejącym obrazem kafelków? Czas rozluźnić go akcentami z marmurowej mozaiki. Obramowania lub mniejsze płytki z kamienia naturalnego dodają osobistego charakteru. Ponadto mozaiki marmurowe współgrają z kamionką, ceramiką i innymi elementami marmurowymi, szczególnie w strefie basenowej lub w obiektach wellness wzorowanych na rzymskich łaźniach termalnych.

... i kreatywne opcje projektowania

Mozaika marmurowa - co to właściwie jest? Marmur powstaje pod wpływem wysokiego ciśnienia i pewnych idealnych temperatur. Poszczególne mozaiki jako niepowtarzalne unikaty są bezkonkurencyjnie autentyczne, ponieważ składają się z żywych elementów łupanego marmuru. Sam materiał płytek z kamienia naturalnego – szlifowany, bębnowany i polerowany – zachwyca wyjątkową strukturą powierzchni i naturalnymi kolorami. Nierówności lub łuszczenie są wyraźnie pożądane. Płytki z kamienia naturalnego o wyglądzie antycznym wykazują różnice w rysunku, kolorze, strukturze czy żyłkach, dzięki czemu odchylenia nie są powodem do reklamacji.

Jakie wzory płytek z kamienia naturalnego są dostępne?
Mozaika marmurowa z kamienia naturalnego jest dostępna na przykład jako patyczki do mozaiki marmurowej, całe obrazy mozaikowe lub płytki z kamienia naturalnego na podłogi i ściany - w zależności od tego, czy chcesz ustawić stylowe akcenty z motywami antycznymi lub aktualnymi, portretami, herbami lub obrazami reliefowymi wykonane z płytek z kamienia naturalnego. Płytki z kamienia naturalnego inspirują: dlaczego nie zastosować kolorowych pasków mozaiki, rozet lub intarsji opartych na średniowiecznych wzorach w połączeniu z większymi płytami? A w zależności od struktury powierzchni, mozaiki idealnie nadają się do łączenia z mozaikami szklanymi lub, od kolorowych po dyskretnie zabawne, z granitem, piaskowcem, łupkiem czy kwarcytem.


Mozaika marmurowa - piękna i jednocześnie praktyczna

Nietypowe produkty, takie jak mozaiki, realizują wszechstronne pomysły projektowe, ponieważ są dostępne w wariantach, takich jak kwadratowy kształt, jako mozaika łamana lub jako kompletny zestaw mozaiki marmurowej. Wstępnie klejona mozaika marmurowa ułożona na siatce jak płytki mozaikowe oznacza łatwe układanie, w przeciwieństwie do pracy z luźnymi, indywidualnie łączonymi kamieniami. Czy możesz kafelkować? Wtedy możesz również stworzyć marmurową mozaikę. Zaprojektuj własne wzory? Nie ma problemu - siatki z płytek z kamienia naturalnego można łatwo przycinać na wymiar i łączyć, tworząc własne wzory w zależności od nastroju.
Kolejna praktyczna zaleta mozaiki: zaokrąglenia, ostre narożniki i przejścia są wszędzie płynnie, czysto i indywidualnie realizowane, na filarach, w łazience, w saunie i to bez uwzględniania kątów prostych. Po prostu ułóż mniejsze nisze małą mozaiką. Ponadto te płytki z kamienia naturalnego zapewniają naturalną antypoślizgowość dzięki licznym fugom podłogowym, a tym samym pewność stąpania, dzięki czemu rodzinne baseny nie zamieniają się w mokre zjeżdżalnie. Należy jednak zapewnić odpowiednią pielęgnację wrażliwych na kwas płytek z kamienia naturalnego, ponieważ jak prawdziwa mozaika z marmuru wapiennego, która słabo toleruje woski i oleje, wymaga neutralnego środka czyszczącego.

Płytki mozaikowe: obsługa jest najwyższym priorytetem

Jakość jest dla nas obowiązkiem. W naszym sklepie internetowym znajdziesz szeroki wybór wysokiej jakości mozaiki pierwszego gatunku. Ponieważ kupujemy płytki z kamienia naturalnego bezpośrednio za pośrednictwem globalnej sieci producentów, z przyjemnością oferujemy zawsze płytki z kamienia naturalnego w uczciwym stosunku ceny do wydajności i doskonałej jakości wykonania, w tym z krótkim czasem dostawy. Odwiedź naszą pełną gamę płytek mozaikowych i skorzystaj z naszego wieloletniego doświadczenia w obliczaniu mozaiki marmurowej i płytek z kamienia naturalnego. Masz pytania dotyczące mozaiki? Życzenia klientów to nasz program, ponieważ nasz wybór płytek z kamienia naturalnego w jakości specjalistycznej dla sprzedawców detalicznych chciałby oferować więcej niż tylko standardowe produkty. Nie tylko wspieramy Cię fachową wiedzą i osobistymi poradami, chcemy Cię inspirować! Ponieważ z marmurową mozaiką nie ma ograniczeń dla Twojej kreatywności. Płytki mozaikowe to idealny materiał do osiągnięcia maksymalnych efektów przy minimalnym wysiłku.

Poczuj śródziemnomorskie piękno i ponadczasową elegancję marmurowej mozaiki Mosafil - we wszystkich pomieszczeniach mieszkalnych.