Przejdź do głównej zawartości
Kupuj online w: AT | IT | CH | FR | DE | UK | CZ | SE | DK | BE | NL | IE | ES | PL | PT | FI | GR | RO | NO | HU | BG | HR | LU

Mozaika szklana najstarsza umiejętność

Mozaika szklana Mosafil

nadaje się do stosowania w pomieszczeniach i na zewnątrz, takich jak łazienki, toalety, kuchnie, baseny lub strefy wellness. W Mosafil znajdziesz próbki, dzięki którym możesz wypróbować mozaikę szklaną na miejscu we własnych pomieszczeniach i przy istniejących warunkach oświetleniowych. Dzięki specjalnemu materiałowi, dzięki indywidualnemu załamaniu światła w naszej szklanej mozaice zyskują Państwo wyraziste kolory. Zgodnie z trendami, Mosafil oferuje bardzo szeroką gamę opcji dekoracji, takich jak bordiury, kwadratowe i okrągłe mozaiki szklane oraz płytki ścienne. Jednolite kolory oraz błyszcząca lub matowa mozaika szklana uszlachetniają każde pomieszczenie. Czasami z recyklingu, bębnowania, matowania, połysku lub strukturyzowania - nasza szklana mozaika jest po prostu piękna!

Glasmosaik Badbild001

Mozaiki szklane oferują szeroką gamę możliwości projektowania.

Masz bardzo konkretny pomysł na kolor, design i kształt, którego jeszcze nie znalazłeś w sklepie Mosafil?
Nie ma problemu - już przy zamówieniu 48m² sam określasz materiał i projektujesz! Wykonujemy dla Państwa indywidualne mozaiki według Państwa specyfikacji. Ze względu na przezroczystość ze względu na materiał, pomieszczenia wyłożone mozaiką szklaną wydają się bardziej przestronne, a strumień świetlny większy. Przezroczyste mozaiki szklane szczególnie nadają się do oświetlenia LED, czasami jako obramowanie lub kafelki do bezpośredniego lub pośredniego oświetlenia ścian i podłóg w całym wnętrzu, na przykład pod prysznicem, w kuchni lub przedpokoju. Przyciągające wzrok wizualnie i wszechstronne pod względem wzornictwa, szklane mozaiki wymagają fachowej pracy ze względu na specjalny materiał, aby uniknąć niespodzianek podczas cięcia i fugowania.

Ze względu na charakter powierzchni do czyszczenia nadają się wyłącznie neutralne środki czyszczące bez dodatku kwasów, olejów czy wosków. Unikaj ostrych, szorstkich, spiczastych i twardych przedmiotów czyszczących, takich jak gąbki, szorowarki lub szczotki, ponieważ w przeciwnym razie szklana powierzchnia zostanie trwale uszkodzona lub matowa.


Mozaika szklana - prawdopodobnie najbardziej indywidualna i najstarsza umiejętność!

Mozaika szklana, czyli mozaika w ogóle, to gatunek techniki malarskiej znany od czasów starożytnych. Łącząc i łącząc elementy o różnych kształtach lub różnych kolorach (najczęściej kawałki kamienia lub szkła, ale także papieru i różnych tkanin), powstają regularne wzory lub obrazy. Na pewno podziwiałeś już kolorowe i wielkie biesiady w swoim rodzinnym mieście (?) Bo te okna są doskonałym przykładem umiejętnej szklanej mozaiki.Wykorzystywana jest duża liczba kolorowych kawałków szkła lub płytek, które są oparte na pewnym schemacie przez danego artystę, aby utworzyć imponujące obrazy.

Bad-Fliesen


Dekoracja łazienki z dekoracyjnymi płytkami ściennymi

Tworzenie mozaiki szklanej można chyba uznać za pierwszą czysto artystyczną działalność człowieka. Prawdopodobnie najstarszy dotychczas udokumentowany obszar mozaiki pochodzi od Homo erectus, który podobno wciskał kamienie i kości spoza tego obszaru w zagłębienie okrągłego kwadratu o średnicy ok. 9m. Ten podobny do chodnika obszar został znaleziony około 400 000 lat temu. W latach 2500 do 3000 p.n.e. Pierwsze budynki ozdobiono szklaną mozaiką wykonaną z płytek. Mozaika szklana była szczególnie popularna w starożytnej Grecji i służyła głównie do upiększania podłóg, ścian, sufitów i oczywiście okien w ważnych budynkach. Faraonowie wczesnego Egiptu docenili również wzory wykonane z kolorowych płytek. Szklana mozaika nie była używana przez Egipcjan w taki sam sposób jak Grecy, ale udało im się również ozdobić wiele pałaców i piramid kolorowymi płytkami. W starożytnym Egipcie mozaikę szklaną często można było znaleźć na przedmiotach codziennego użytku, takich jak wazony, stoły, meble, a zwłaszcza talerze. W latach 100 do 300 n.e. mozaika szklana została zrewolucjonizowana w Cesarstwie Rzymskim. Po tym, jak Rzymianie skopiowali sztukę układania płytek od Greków, zaczęli tworzyć największe dotychczas dzieła sztuki z mozaiki szklanej i układać z nich najbardziej złożone wzory. To także Rzymianie zbudowali dużą część naszych kościołów, katedr i innych wspaniałych budowli, w związku z czym odpowiadają również za okna ozdobione szklaną mozaiką.

Kolorowe kafelki do dziś mogą fascynować artystów. Charles Crodel, Konrad Honold, Helmuth Uhrig, Peter Recker i Antoni Gaudí, na przykład, aby przedstawić tylko kilku wielkich artystów mozaiki naszych czasów. Jeśli płytki, które te artyści połączyli w niepowtarzalne wzory, są prawdopodobnie bezcenne, to obecnie w specjalistycznych sklepach dostępne są mozaiki szklane dla każdego w umiarkowanych cenach. Wykładziny ścienne lub podłogowe wykonane z płytek, ponieważ są często używane do wykładania łazienek, należą obecnie do najczęstszych zastosowań mozaiki. Powierzchnie, które składają się z wielu bardzo małych płytek, są produkowane przemysłowo i dlatego nie mają takiej indywidualności jak ręcznie robiona mozaika szklana, ale mogą również sprawić, że pomieszczenie będzie wyglądało wyjątkowo komfortowo i szlachetnie. Często można też zobaczyć parki czy ogrody pałacowe, które ułożone są w określony wzór, tak, że można tu również mówić o mozaice.

Zapewne słyszałeś już, że taką szklaną mozaikę można również bardzo łatwo zaprojektować i dostosować do własnych potrzeb. Wszystko, czego potrzebujesz do tego celu, pojedyncze płytki, odpowiednie podłoże, niezbędny klej i inne wymagania, możesz kupić w specjalistycznych sklepach specjalizujących się w mozaikach szklanych, w Internecie lub, przy odrobinie szczęścia, w pobliskim sklepie rzemieślniczym . Duży wybór płytek jest szczególnie ważny dla własnej mozaiki szklanej, abyś mógł puścić wodze swojej kreatywności. W Internecie lub w odpowiednim sklepie specjalistycznym można nabyć płytki w szerokiej gamie rozmiarów, we wszystkich możliwych do wyobrażenia kolorach oraz, w zależności od wymagań, o szorstkiej lub gładkiej powierzchni. Po znalezieniu odpowiedniej płytki, wybór odpowiedniego rodzaju zapięcia staje się pytaniem. Płytki można przyklejać zaprawą, silikonem, klejami dwuskładnikowymi, klejami do płytek i wieloma innymi sposobami. Rodzaj mocowania Twoich płytek zależy od podłoża i pożądanej wytrzymałości Twojej mozaiki szklanej . Wskazane jest skonsultowanie się w tym zakresie ze specjalistą lub uzyskanie dalszych informacji w Internecie. Teraz, gdy poinformowałeś się o wszystkich krokach i zebrałeś wszystkie materiały, nic nie stoi na przeszkodzie Twojej kreatywności. Teraz możesz łączyć kolorowe kafelki w złożone wzory według własnego upodobania lub zaprojektować grafikę, która w zależności od wybranych kolorów może wyglądać ponadczasowo elegancko, religijnie kulturowo lub szlachetnie i wdzięcznie. Możesz też dowolnie wybrać przedmiot, pomieszczenie, ścianę lub cokolwiek chcesz ozdobić. Ze względu na różnorodność kolorów oraz możliwość indywidualnej adaptacji mozaiki szklanej nadaje się do wielu zastosowań, na przykład do rękodzieła, jako obramowanie lub do aranżacji całych łazienek. Jeśli lubisz układanki, mozaika szklana może wkrótce stać się również Twoim stałym hobby. W końcu jest prawie tak samo.