Przejdź do głównej zawartości
Kupuj online w: AT | IT | CH | FR | DE | UK | CZ | SE | DK | BE | NL | IE | ES | PL | PT | FI | GR | RO | NO | HU | BG | HR | LU

Profesjonalne czyszczenie (płytki)

Przewodnik po profesjonalnym czyszczeniu płytek

1. Uwaga wstępna
Poza walorami estetycznymi i użytkowymi, płytki ceramiczne charakteryzują się przede wszystkim łatwością pielęgnacji. Dzięki temu nadają się do stosowania w miejscach prywatnych, półpublicznych i publicznych.

Wszystkie sprzedawane przez nas płytki zachwycają wysoką jakością. W celu utrzymania tej wysokiej jakości należy zawsze przestrzegać odpowiednich informacji i instrukcji producenta podczas stosowania środków czyszczących.

Środki czyszczące zawierające kwas fluorowodorowy lub fluorek uszkadzają powierzchnie płytek ceramicznych, nawet w rozcieńczeniu Formularz. Z tego powodu należy generalnie powstrzymać się od ich używania.

Niestety nie możemy przyjąć żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane niewłaściwym lub nieprawidłowym użyciem środków czyszczących.


2. Podstawy
Do czyszczenia podłóg ceramicznych glazurowanych i nieglazurowanych:

• Wybór odpowiedniego środka czyszczącego
• Poczekaj, aż środek czyszczący będzie działał przez długi czas, aby osiągnąć wysoki poziom wydajności
• Wspomagaj czyszczenie mechanicznie szczotkami, nakładkami z mikrofibry do mopów itp., ale nie używaj tzw. , należy go podnieść, wypłukać lub odkurzyć.

Ponadto można zastosować kratki do wycierania, maty wejściowe, strefy czyszczenia lub śluzy, aby z wyprzedzeniem zapobiec najgrubszym zanieczyszczeniom.

3. Pierwsze czyszczenie
Po ułożeniu płytek i spoinowaniu należy przeprowadzić pierwsze czyszczenie wykładziny. Celem tego wstępnego czyszczenia, znanego również jako końcowe lub końcowe czyszczenie, jest usunięcie zarówno brudu budowlanego, jak i filmu cementowego. Najlepszym sposobem na usunięcie grubego brudu jest zamiatanie. Następnie można usunąć welon cementowy, który składa się głównie z pozostałości materiału do układania i fugowania, za pomocą kwaśnego środka czyszczącego. Aby kwas nie wpływał również na spoiny cementowe, należy je wstępnie zwilżyć i dokładnie wypłukać po oczyszczeniu lub zneutralizować odpowiednimi środkami.

4. Czyszczenie konserwacyjne
Najłatwiejszym sposobem usunięcia suchego codziennego brudu jest zamiatanie lub odkurzanie, w zależności od potrzeb. Lekkie zabrudzenia można usunąć za pomocą standardowych domowych środków czyszczących, takich jak neutralne środki czyszczące, lub alkalicznych lub kwaśnych środków czyszczących.
Nie należy używać środków czyszczących zawierających środki czyszczące. Na dłuższą metę tworzą się lepkie warstwy tłuszczu, wosku i tworzyw sztucznych, co może mieć negatywny wpływ na wygląd, antypoślizgowość oraz właściwości higieniczne i czyszczące.

5. Czyszczenie podstawowe
Jeśli podłoga jest mocno zabrudzona, należy przeprowadzić gruntowne czyszczenie. Dzięki specjalnym środkom czyszczącym, wydłużonemu czasowi ekspozycji i wzmocnieniu mechanicznemu pędzlem oraz, jeśli to konieczne, proszkowi do szorowania, można w ten sposób dokładnie wyczyścić okładziny ceramiczne.

6. Usuwanie plam
Poniżej zestawiliśmy odpowiednie środki czyszczące i sposoby czyszczenia ewentualnych plam na płytkach ceramicznych:


Glony, mech, resztki roślin
Specjalny środek czyszczący: środek do usuwania alg lub mchu

Bitum, krople farby, lakier do paznokci, smoła
Rozpuszczalniki organiczne: np. benzyna, aceton lub pasta do usuwania farby ”. Grubsze zabrudzenia usunąć w miarę możliwości drewnianą szpachelką.

Ślady ołówka, resztki dylatacji, ścieranie gumy
Czyszczenie mechaniczne: ścieranie, szorowanie proszkiem. Gruby brud można usunąć drewnianą szpatułką.

Krew, wymiociny, ekskrementy, tłuszcz, pisak, brudna fuga, kawa, szminka, olej, czerwone wino, wosk, akwarele
Odpowiednie są tutaj alkaliczne środki czyszczące. Rozpuszczalniki mogą być również używane do ekstremalnych zabrudzeń.

Żywice epoksydowe
Pasta do usuwania, specjalne środki czyszczące

Guma do żucia (suszona)
Spray mrożący (dostępny w aptekach) użyj, zamroź wysuszoną pozostałość, a następnie spuść.

Kamień wapienny, pozostałości mydła wapiennego, ścieranie metalu, osady rdzy, kamień moczowy
Kwaśne środki czyszczące, środki na bazie cementu i środki do czyszczenia na mokro po użyciu Usunąć.

7. Obróbka i czyszczenie różnych powierzchni ceramicznych
W zależności od właściwości powierzchni płytek zalecane są różne sposoby obróbki powierzchni w celu osiągnięcia jak największej łatwości czyszczenia.

Polerowany gres porcelanowy
Zalecamy impregnację suchej i czystej podłogi po wstępnym czyszczeniu. Zwiększa to łatwość pielęgnacji i odporność na plamy na brud, oleje i kolorowe płyny.

Nieszkliwione okładziny ceramiczne i płytki glazurowane o zmodyfikowanej powierzchni
Nieszkliwione, modyfikowane powierzchniowo ceramiki okładziny i glazury Płytki są niewrażliwe na zabrudzenia i łatwe w utrzymaniu czystości. W tym przypadku nie może następować dodatkowa impregnacja, ponieważ nie może ona przeniknąć do pokrycia i pozostawić jedynie warstwę smarującą.

Nieszkliwione, nieobrobione powierzchniowo pokrycia ceramiczne
Nieszkliwione, ceramika niepowlekana powierzchniowo Okładziny powinny być prewencyjnie impregnowane - możliwie natychmiast po ułożeniu - jeśli można przewidzieć, że smary, oleje lub kolorowe ciecze wejdą w kontakt z wykładziną.

Ceramika antypoślizgowa wykładziny
W zależności od obszaru zastosowania w obszarach handlowych i przemysłowych lub w strefach basenów, saun i pryszniców przeznaczonych dla bosych stóp, płytki antypoślizgowe mają powierzchnię płaską, mikroszorstką lub profilowaną. Spoinowanie powinno być dostosowane do danego zastosowania i czyszczenia.

W obszarach komercyjnych i publicznych do czyszczenia powierzchni antypoślizgowych szczególnie nadają się szczotkarki, myjki wysokociśnieniowe lub wytwornice pary. Należy koniecznie upewnić się, że nie używa się szczotek ani padów zawierających materiały ścierne (patrz punkt 2. Podstawy). Pozostałości środków czyszczących i dezynfekujących należy również całkowicie usunąć poprzez spłukanie.

Elewacje ceramiczne
Wstępne czyszczenie mechanicznie mocowanych elewacji ceramicznych powinno odbywać się za pomocą neutralnego lub kwaśnego czyszczenia w miarę potrzeby do usuwania zabrudzeń oleistych lub tłustych.

W przypadku elewacji układanych konwencjonalnie, welon cementowy usuwa się za pomocą kwaśnego środka czyszczącego, podobnie jak w przypadku wykładzin podłogowych (patrz punkt 3. Wstępne czyszczenie). Nieszkliwione, nieobrobione powierzchniowo fasady ceramiczne mogą być prewencyjnie impregnowane w dolnym dostępnym obszarze, jeśli można przewidzieć, że tłuszcze, oleje lub kolorowe ciecze wejdą w kontakt z pokryciem, strumieniem pary lub myjką wysokociśnieniową.
Graffiti can usuwać najskuteczniej rozpuszczalnikami organicznymi lub pastą do usuwania.

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt

Zespół Mosafil